Rekuperator kompaktowy HRV100 z pilotem
  • Rekuperator kompaktowy HRV100 z pilotem
  • Rekuperator kompaktowy HRV100 z pilotem
  • Rekuperator kompaktowy HRV100 z pilotem
  • Nowy

Rekuperator kompaktowy HRV100 z pilotem

840,00 zł
Brutto
Ilość
Poprzednia najniższa cena: 840

Rekuperator Kompaktowy HRV100 z pilotem. 

Rekuperator kompaktowy HRV100 z pilotem

Rekuperacja daje możliwość ograniczenia strat ciepła spowodowanych wentylacją pomieszczenia. Zadaniem rekuperatora jest więc odzysk ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczenia, w którym jest zainstalowany. Urządzenie serii HRV wyposażone jest w akumulacyjny wymiennik ciepła, który zatrzymuje i gromadzi energię cieplną, by przekazać ją do powietrza nawiewanego z zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest wymiana świeżego powietrza o temperaturze zbliżonej od temperatury panującej w pomieszczeniu.

Tryb wywiewu

Rekuperator HRV uruchamiany jest zawsze w trybie wywiewu. Powietrze wydostające się z pomieszczenia po jego włączeniu, oddaje energię cieplną aluminiowemu wymiennikowi. Po sześćdziesięciu sekundach wentylator automatycznie przełącza się w tryb nawiewu.

Tryb nawiewu

Nawiewane z zewnątrz powietrze - zanim trafi do pomieszczenia - jest nagrzewane zakumulowanym ciepłem wymiennika. Dzięki takiemu działaniu, strata ciepła nie jest odczuwalna.

Seria urządzeń HRV posiada możliwość przełączania pomiędzy dwoma prędkościami pracy. W zależności od opcji wyposażenia zmiana prędkości następuje za pomocą pilota (HRV100P, HRV125P) lub włącznika pociąganego zainstalowanego w urządzeniu (HRV100, HRV125).

Modele HRV100P i HRV125P wyposażone są w piloty do sterowania urządzeniami. Dzięki pilotowi możliwe jest uruchomienie urządzenia oraz zmiana prędkości pracy. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu, urządzenie będzie pracowało na ostatnio ustawionym biegu.

HRV100P
5 Przedmioty

2 innych produktów w tej samej kategorii: