|

Sklep internetowy Otowent.pl jest własnością spółki HG hava.


Sklep Otowent.pl powstał jako uzupełnienie portfela działań sprzedażowych spółki HG hava.|

W roku 2017 rozpoczęliśmy naszą działalność jako spółka HG hava, mając na celu dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań w dziedzinie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Naszym priorytetem było zapewnienie kompleksowych rozwiązań dla naszych klientów, dlatego też postanowiliśmy skoncentrować się na sprzedaży hurtowej, aby efektywnie zaspokajać potrzeby rynku.

|

Otwarcie działu projektowego

Kolejnym ważnym krokiem w historii firmy było otwarcie biura handlowego w roku 2019 w Częstochowie przy ulicy Warszawskiej 198a i rozpoczęcie zwiększania zatrudnienia. Ważnym z punktu widzenia rozwoju firmy było podjęcie decyzji o rozwoju działu projektowego który pozwala na szybkie odpowiedzi na potrzeby klientów w tematach doborów wentylacji i projektów dla domów jednorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej. Na tą chwilę spółka HG hava dysponuje trzy osobowym działem projektowym, realizaując około 100 projektów domów jednorodzinnych.

|

|

|

Produkcja pod marką własną

Od roku 2019 spółka HG hava produkuje pod własną marką rekuperatory od wydajności 250 do 10 000 m3/h. Decyzja od podjęciu sprzedaży urządzeń pod marką własną była podyktowana pozyskaniem nowego partnera handlowego który miał określone wymagania dotyczące urządzeń. Rok 2019 był kluczowym dla rozwoju spółki ze względu na zwiększenie sprzedaży co pozwoliło podejmować kolejne kroki dotyczące rozwoju sprzedaży w szczególności e-coommerce.

Pod koniec 2020 roku została podjęta decyzja o zatrudnieniu dodatkowej osoby do zespołu sprzedażowego i od początku roku 2021 spółka posiadała sklep internetowy otowent.pl i dodatkowy w pełni zatowarowany magazyn z systemów wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji). Początki były bardzo trudne jednak dzięki determinacji, dostępności produktów, szybką realizacją zamówień pod koniec 2023 roku zwiększyliśmy powierzchnię magazynową z 120m2 do 500 m2 co jeszcze mocniej wpłynęło na szybkość realizacji zamówień i dostępności produktów z zakresu wentylacji z odzyskiem ciepła.

|

|

Flota transportowa

Sklep internetowy Otowent.pl i HG hava obecnie posiada własną flotę transportową która składa się z 36 paletowego zestawu tandem Volvo, busa max Peugeot Boxer + przyczepa oraz dostawczy Peugeot Partner. Pozwala nam to realizować zamówienia na kompletne systemy wentylacji z odzyskiem ciepła(rekuperacji) z dostawą pod drzwi klienta w ciągu 24H na terenie polski.
Ważnym krokiem dla Spółki HG hava i sklepu internetowego otowent.pl było wejście na rynek czeski w 2022 roku jak również otwarcie własnego sklepu HG hava na platformie amazon.de.
Obecnie mamy realizacje praktycznie w całej Europie od Irlandii Północnej przez Francję, Danię, Niemcy, Czechy, Słowację aż po Estonię. Obecny rok 2024 dla spółki HG hava i sklepu internetowego otowent.pl to czas zwiększania sprzedaży internetowej dzięki nowej osobie w naszej firmie.  

|